Jak wyrejestrować auto po złomowaniu?
Niekiedy zdarza się, że pojazd nie nadaje się już do dalszego użytkowania i nie można go sprzedać z powodu złego stanu technicznego. Rozwiązaniem takiej sytuacji jest złomowanie. Po przeprowadzeniu takiego procesu bardzo ważne jest pamiętanie o tym, by prawidłowo wyrejestrować samochód w odpowiednim urzędzie. Jak tego dokonać? Temat ten omawiamy w naszym artykule.
Jak prawidłowo wyrejestrować pojazd po kasacji?
Wyrejestrowanie pojazdu po zezłomowaniu nie jest trudne. Kluczowe znaczenie ma dopilnowanie, by punkt, w którym dokonano kasacji, wydał zaświadczenie o wykonanej usłudze. Dokument ten, razem z dodatkowymi danymi zawartymi m.in. w dowodzie osobistym i dowodzie rejestracyjnym, należy zabrać do Wydziału Komunikacji. Tam, wszelkie dalsze formalności są wyjaśniane przez urzędników.
Bardzo ważne jest także dopilnowanie kwestii związanych z ubezpieczeniem. Po zezłomowaniu należy zakończyć zawartą umowę i wnieść wniosek o zwrot składek za niewykorzystany okres ochronny.
Proces wyrejestrowania pojazdu – o czym pamiętać?
Jednak to nie koniec. Warto także pamiętać o tym, że:
- wyrejestrowania może dokonać właściciel pojazdu i współwłaściciele, a także osoby, którym zostało udzielone pełnomocnictwo,
- Wydział Komunikacji ma trzydzieści dni na podjęcie decyzji o wyrejestrowaniu, jednak w większości przypadków zapada ona szybciej,
- wyrejestrowanie samochodu kosztuje dziesięć złotych, a w przypadku pełnomocnictwa konieczne jest uiszczenie dodatkowych siedemnaście złotych.
Jeśli więc posiadasz samochód, który nadaje się do zezłomowania, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty. Cały proces, łącznie z wyrejestrowaniem pojazdu, przebiega szybko i bezproblemowo.