Czy można zezłomować auto bez przerejestrowania?
Złomowanie jest powszechnym sposobem na bezpieczną utylizację uszkodzonych i niechcianych pojazdów. Co ciekawe, po oddaniu auta na złom można zarobić część pieniędzy oraz odzyskać części, które zostaną przeznaczone do użytku. Czy możliwe można zezłomować samochód bez przerejestrowania? Na czym to polega? Zachęcamy do sprawdzenia odpowiedzi na te pytania w poniższym wpisie.
Jak zezłomować samochód bez przerejestrowania?
Przed rozpoczęciem złomowania konieczne jest skontaktowanie się z zaufaną firmą, która oferuje legalne usługi kasacji pojazdów. Następnie należy przedstawić odpowiednie dokumenty, takie jak dowód osobisty, dowód rejestracyjny i karta pojazdu. Co więcej, w przypadku, gdy złomowany pojazd nie został przerejestrowany na nowego właściciela, konieczne będzie też okazanie umowy kupna-sprzedaży.
Następnie stacja demontażu będzie mogła rozpocząć proces złomowania. Po rozebraniu pojazdu na części pewne elementy zostaną przeznaczone na rynek wtórny. Ważne jest też, aby po zakończeniu kasacji udać się do Wydziału Komunikacji i złożyć specjalny wniosek potwierdzający demontaż samochodu. Kolejny krok to wyrejestrowanie starego auta.
Dlaczego warto oddać stary samochód na złom?
Złomowanie auta jest świetnym sposobem na pozbycie się starego lub zniszczonego pojazdu, który nie nadaje się do dalszej eksploatacji. Co ciekawe, kasacja auta pozwala na ponowne wykorzystanie pewnych części samochodowych, co jest przyjazne dla środowiska. Dodatkowo złomowanie przyczynia się do ograniczenia emisji odpadów i zmniejsza zużycie surowców potrzebnych do produkcji nowych elementów samochodowych. Złomowanie pojazdu to także duża oszczędność. Podczas kasacji można odzyskać część pieniędzy, a dodatkowo można zwolnić zajmowanie przez stare auto miejsce.